Yağlı Boyama Kursu

Yağlıboya resim tekniği tarihi 15. yüzyıla dayanır. Yağlıboyayı diğer tüm malzemelerden üstün tutan dönemin sanatçıları yıllar içerisinde üslupların değişmesi ve hiç sona ermeyen sanatta mükemmelliğe ulaşma çabaları neticesinde yeni arayışlara yönlendirmiş ve yağlıboya resim tekniğinin gelişmesini sağlamışlardır.

Bu gelişme sırasında yeni ifade biçimlerini ve teknik imkânları vurgulayan hayran olunacak büyük eserler de icra edilmiştir.

Yağlıboya ile resim yapımının Jan van Eyck tarafından bulunduğu rivayet edilmekle birlikte yağlı boya tekniği bu büyük ressamdan öncede kullanılmıştır. Ancak Jan van Eyck bu tekniği olağanüstü bir mükemmelliğe ulaştırmıştır.

Yağlıboya resim tekniği ve uygulaması, çok çeşitli araç ve gereçlerin kullanımını gerektirir. Bunların bazıları tarih boyunca pek az değişmiştir. Bazıları ise önemli değişmeler geçirerek geliştirilmiştir. Hangi gereçlerin bulunabildiği, hangilerinin vazgeçilmez, hangilerinin isteğe bağlı olduğunu ve nasıl kullanıp nasıl saklandıklarını bilmemiz önemlidir.

Resim alalında uzmanlaşmış profesyonel eğitmenlerle yağlıboya tekniği ile resim sanatına adım atmak ya da kendinizi geliştirmek istiyorsanız YENİMAHALLE DEMİURK SANAT AKADEMİ bu alanda Ankara’nın en donanımlı eğitim mekânlarındandır.

We promised to take care… and delivered

Testimonials Slider Feature

 • Sıfırdan eğitim ile 3 seans da Zeybek kursumuzu bitirmiş bulunmaktayız ve Düğün Dansı Merkezine teşekkür ediyoruz.  
  GAMZE – ÖZGÜR 2017
 • Düğün dansı ailesine çok teşekkür ediyoruz. AYSEL – MEHMET 2017
  AYSEL – MEHMET 2017
 • Düğün dansımız için Düğün Dansı Merkezine geldik, çok güzeldi her şey, çok güzel bir dans çıkardık.
  EZGİ – EMİR 2017
 • Düğün dansı merkezine hoş geldik hoş gidiyoruz. Harmandalı ve Vals kursu aldık. Düğünümüzde eğlenceli vakit geçirmek için buraya gelmiştik. Şimdi ise buraya gelmeniz için tavsiye ediyoruz.
  DEMET – AHMET 2016
 • Bu kadar sıcak bu kadar sevgi dolu, samimi olduğunuz için teşekkür ederiz. İyi ki varsınız iyi ki size gelmişiz.
  ŞÜKRİYE – TANER 2016