Halk Dansları Kursu

Giysileri, müzikleri ve hareketleri yörelere, ülkelere göre farklılıklar gösteren Halk Dansları, duyguların bedene sanatsal yansıması olan, ortak bir dildir.

Ülkemizde, geçmişten günümüze etkinlik ve organizasyonların adeta vazgeçilmezi olan bu anlatım, oyun sırasında yapılan hareketlerle değişik olay ve ilişkileri simgeler.

Olaylara ve doğaya tepkiler, tarımsal üretim etkinlikleri, sevginin ve sevgilinin üslubu, canlıların taklitleri ile yaşamsal kesitler bu simgesel hareketlerle yansır.

Yörelerin özel giysilerini giymiş oyuncular tarafından, müzikler eşliğinde icra edilen bu sanat dalı oynanış biçimlerine ve yöresel özelliklerine göre farklılıklar gösterir.

Ülkemiz, bu alanda oldukça zengin bir kültürel çeşitliliği barındırmaktadır. Bu öyle kıymetli bir zenginliktir ki, bir oyun aynı yörede birden farklı şekilde oynanır.

Bu kültürel mirası her yönüyle gelecek kuşaklara aktarmak üzere iddialı çalışmalara imza atan YENİMAHALLE DEMİURK SANAT AKADEMİ eğitimlerindeki başarı ve kaliteyi Halk Danslarına da yansıtarak, siz sanat tutkunlarına, profesyonel dansçılar gözetiminde keyifli bir eğitim ortamı vadetmektedir.

İçsel bir yansıma olan bu sanat dalına ilk adımı atmak için yetenekten öte, eğitmenlerimizin tavsiyelerine ihtiyacınız olduğuna inanıyor, sizleri Halk Danslarımızın büyülü ve mistik dünyasına davet ediyoruz.

YENİMAHALLE DEMİURK SANAT AKADEMİ SEÇKİN DANS EĞİTMENLERİYLE İDDİALI DANSÇILAR YETİŞTİRİYOR

İYİ SANATÇILAR YETİŞTİRMEYE SÖZ VERDİK…

Kurumumuz Hakkında Söylenenler

 • Sıfırdan eğitim ile 3 seans da Zeybek kursumuzu bitirmiş bulunmaktayız ve Düğün Dansı Merkezine teşekkür ediyoruz.  
  GAMZE – ÖZGÜR 2017
 • Düğün dansı ailesine çok teşekkür ediyoruz. AYSEL – MEHMET 2017
  AYSEL – MEHMET 2017
 • Düğün dansımız için Düğün Dansı Merkezine geldik, çok güzeldi her şey, çok güzel bir dans çıkardık.
  EZGİ – EMİR 2017
 • Düğün dansı merkezine hoş geldik hoş gidiyoruz. Harmandalı ve Vals kursu aldık. Düğünümüzde eğlenceli vakit geçirmek için buraya gelmiştik. Şimdi ise buraya gelmeniz için tavsiye ediyoruz.
  DEMET – AHMET 2016
 • Bu kadar sıcak bu kadar sevgi dolu, samimi olduğunuz için teşekkür ederiz. İyi ki varsınız iyi ki size gelmişiz.
  ŞÜKRİYE – TANER 2016